Diyarbakır Lamina Diş

Diyarbakır Lamina Diş

Lamine Diş

Lamine diş tedavisi ile kişinin dilediği estetik diş görüntüsüne sahip olmak mümkündür. Hollywood Smile adı ile de bilinen lamine diş tedavisinin uygulamasında kompozit lamine ve porselen lamine olmak üzere 2 malzeme kullanılmaktadır.

Kompozit Lamine Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Kompozit lamine, dolgu yaparken kullanılan bir malzeme olup estetik olarak iyileştirilmiş halleri yardımıyla lamine yapılabilir. Ancak günümüzde artık CAD/CAM sistemi sayesinde ağızdan ölçü bile almadan dijital sistemle 3 boyutlu bir diş tasarımı yapıp porselenden lamineler üretmek mümkün hale gelmişitr. En geç 1 gün içerisinde bitirildiği için geçici bir diş kullanımına ihtiyaç olmamakla birlikte bazen birkaç saat içerisinde de bitirilebilir. Yani sabah geldiğiniz klinikten akşam farklı bir gülüş ile çıkmak mümkündür.

Lamine Diş Tedavisi Zararlı Mıdır?

Lamine diş tedavisinde zirkonyum ya da diğer kaplamalar gibi dişe çok zarar verilmez. Yaklaşık diş yüzeyinden 0.7 milimetre pürüzlendirme yapılarak (neredeyse hiç zarar verilmeden) diş hazırlığı bitirildikten sonra dijital kamera ile dişin görüntüsü CAD/CAM sistemine aktarılır ve dişlerin formu, şekli gibi düzenlemeler CAD/CAM sistemi ile yapılır. Daha sonra dişin rengine uygun hazır bloklardan oluşturulan diş tasarımı minimal hassasiyetle kazıyıcı kollar vasıtasıyla oluşturulur. Sonrasında lamineler ağızda kontrol edilerek uyumlandırılır ve parlatılıp yapıştırma aşamasına geçilir. Kısa süren yapıştırma işlemi sonrasında hasta laminelerini kullanmaya başlayabilir.  

Lamine Diş Ömrü 

Lamine diş tedavisi kullanım açısından ufak sınırlandırmalar dışında gayet kolaydır. Laminelerin neredeyse iki kağıt kalınlığında dişler olduğunu ve tamamen estetik amaçla yapıldığı unutulmadığı sürece minimum 10 yıl boyunca sorunsuz kullanılabilir. 10 yıl sonra ise lamineler gerekirse değiştirilebilir.

Dişe zarar verilmeden yapıldığı için özellikle genç hastalar ya da zirkonyum kaplama dışında çözüm arayan hastalar için en kullanışlı yöntem lamine tedavisidir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Görüşmek için Tıkla
Whatsapp Destek
Merhaba 👋
Destek