İmplant NEDİR ?

İmplant NEDİR ?

Diş implantı nedir?

Diş implantı, çene kemiğine yerleştirilen yapay bir diş köküdür ve eksik bir dişin kökü yerine geçme görevi görür. Takma dişler içeren implant üç parçadan oluşur. İmplant, dayanak ve kuron kısmı. Diş implantları ve dayanaklar çoğunlukla titanyumdan yapılır ve kuron kısmı ise metal porselen veya zirkonyumdan yapılır.

Doğru diş implantı tedavisini seçmek

1. Diş implantı ihtiyacınızı tanımlayın

  • Tek diş implantı, bir veya birkaç dişi eksik olanlara yöneliktir.
  • Çoklu implant uygulaması, yan yana birden fazla diş eksiği olan büyük boşluklar içindir.
  • Tam çene implant üzeri protezler, implant üzeri sağlam ve konforlu protezlere ihtiyaç duyanlar içindir
  • All-on 4 ve All-on-6 implantlar çene kemiği zayıf olan ve kemik grefti olmadan tedaviye ihtiyaç duyanlar içindir.

2. Diş impantının kalitenden emin olun

Bir diş implantının kalitesi hammaddeye ve üretim teknolojisine bağlıdır. Bir son kullanıcının malzemenin kalitesini tanıması mümkün değildir. Bu nedenle, bir dental implantın kalitesi hakkında fikir sahibi olmanın en iyi yolu, kliniğinizin size sunduğu markaları kontrol etmektir. Markanın menşei, üreticinin deneyimi ve implantların özellikleri size yüksek kaliteli bir diş implantı bulmanız için yeterli bilgi verecektir. Nobel Biocare™ , Straumann® , BEGO Semados® , BIOHORIZONS® gibi bazı Avrupa ve Amerika markaları en bilinen implant markalarıdır.

3. Laboratuvar altyapısını sorun

Her diş implantı tedavisi, implant üstü kuronlarla tamamlanır. Kaliteli, doğal görünümlü bir taç için son donanım altyapısına sahip deneyimli bir laboratuvar ile çalışmalısınız. Kendi laboratuvarları bulunan diş klinikleri tedavinizi daha hızlı tamamlayacak ve olası sorunları daha kolay çözecektir.

4. Diş hekimleri ve diğer medikal personel ekibi hakkında bilgi edinin

Dental implant tedavisi cerrahi bir tedavidir. Bu nedenle, yüksek deneyime sahip bir diş implantı uzmanıyla iletişimde olduğunuza emin olmalısınız. Öte yandan, çoğu diş implantı prosedürü bazı ek tedaviler gerektirebilir, bu nedenle ancak uzman bir ekip diş hekimi ve tıbbi personel ekibi tüm tedavi ihtiyaçlarınızı karşılayabilir.

5. Doğru diş kliniğini bulun

Diş klinikleri farklı standartlara sahiptir. Peki ya iletişimde olduğunuz diş kliniklerinin standartları neler? Tedavinizi yaptırmayı planladığınız klinik hakkında daha fazla bilgi edinmeye çalışın. Tıbbi ekipman altyapılarını, kullandıkları sarf malzemeleri ve en önemlisi sterilizasyon ve hijyen standartlarını sorun. Daha önce diş kliniğini bilmiyorsanız, tesisin fotoğraflarını veya videolarını istemek size standartlar ve hijyen hakkında yeterli fikir verebilir.

6. Kliniğe gitmeden önce tedavinizin tam maliyetini öğrenin

Nobody likes uncertain or hidden costs. For the right decision learn the exact cost and try to find high quality affordable treatment for you. İşte sizin için bir maliyet hesaplayıcı. İhtiyaçlarınızı belirleyin ve saniyeler içinde çevrimiçi bir fiyat teklifi alın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Görüşmek için Tıkla
Whatsapp Destek
Merhaba 👋
Destek